// článek...

Informace

Nej Koupelny: Latest post

Vybíráme obklady do koupelny

Dnes se z místnosti, kde se lidé dříve především sprchovali nebo koupali, ale také prali a sušili prádlo, stává relaxační prostor. Dostala se z dolních pozic žebříčku domácí hierarchie na jedno z předních, mnohdy také nejhezčích míst v bytě. Pobyt v koupelně má být maximálně příjemnou odměnou po náročném dni.

Způsobů, jak toho dosáhnout a pobyt v koupelně si vylepšit, je jistě mnoho. Základem je dobře navržený interiér, ve kterém vždy hrají velkou roli vybrané materiály a jejich barevnost. Potěšující zprávou je, že řada nově projektovaných koupelen dostává do vínku větší prostor a přirozené osvětlení.

Oblečení na míru

Koupelnám, zejména těm moderním, sluší mnoho „modelů“ v různých materiálových, tvarových i barevných kreacích. Díky rozmanitým současným trendům se dokonale oblečou koupelny mladé duchem i starší. Architekti se předhánějí v návrzích a kombinacích, takže je často složité se v nepřeberné nabídce rychle zorientovat a vybrat si tu správnou variantu.

Obklady do koupelny (velké pohltily malé)

Vše narůstá. Zvětšují se půdorysy koupelen, výrazně se zvětšily i formáty dlažby a odkladů. Formáty 30×60 cm jsou dnes zcela běžné a v interiéru velmi efektně působí například atypický rozměr 25×75 cm. Velký formát plochu sjednotí a uklidní.

Obklady do koupelny

Lidé, kteří upřednostňují trochu kreativity a oživení, mohou velký formát doplnit rozměrově kontrastní mozaikou, která žije dál svým životem napříč módním spektrem. V současné době se také stále více používá dlažba i na obklad stěn, prostor je materiálově sjednocen a ubývá váhání, která dlažba nejvíce ladí k vybranému obkladu. Stálicí zůstávají povrchy připomínající přírodní materiály, zejména kámen. Ale dáváte-li přednost hebké kůži, i tento povrch návrháři použili jako inspiraci.

Keramické obklady a dlažby jsou staletími prověřenou klasikou, která nezklame a vzhledem k rychle nastupujícím a stejně rychle mizejícím aktuálním trendům drží krok se všemi ostatními materiály. S ohledem na jejich poměrně dobrou finanční dostupnost nemusíte čekat, až stávající obklad a dlažba definitivně zestárne.

Sáhněte si

Při návštěvě firem specializujících se na keramické dlažby a obklady jistě nebudete zklamáni malým výběrem. Vždy je lepší si výrobek prohlédnout, snímek v sebelepším katalogu totiž nenahradí pohled na vlastní oči i možnost sáhnout si na povrch a kombinovat jednotlivé kousky.

Ozdobená koupelna

Ne každý ocení minimalismus, který už dlouho vládne nejen koupelnám, proto designéři přicházejí se zvýšenou zdobností. Květinové vzory z oděvů se dostaly i na obklady velkých formátů. Výborně vypadá květinový motiv rozložený na šest nebo devět kusů obkladu, na nichž tvoří jeden obraz. Můžete však taky nechat koupelnu rozkvést růžemi ve stylu neobaroka. Inspirace z textilního průmyslu jsou patrné u obkladů s povrchy připomínajícími různé textilie. Velkým trendem a zároveň nadčasovou záležitostí jsou výrobky, kde se kombinuje matný povrch s lesklým a dosahuje se tak zajímavého optického vjemu.

koupelnove-obklady

Barevné pastelové obklady do koupelny bývají doplněny geometrickými výstupky na povrchu. Dlouho používané vodorovné listely, které měly za úkol zdobit plochu obkladu, se dnes často nahrazují svislou dekorací.

Na výběr je mnoho výrobků a díky různým módním trendům se vám nabízejí nepřeberné možnosti zařízení koupelny. Je však dobré znát a držet „vlastní styl“, nenechat se nalákat na výstřelky. V koupelně totiž budete relaxovat především vy!

Přidat článek mezi oblíbené:
 • Facebook
 • E-mail this story to a friend!
 • del.icio.us
 • Digg
 • Google
 • MySpace
 • LinkedIn

Související články:

Diskuze:

2 komentářů pro článek “Vybíráme obklady do koupelny”

 1. [...] využití přírodních kamenů (žula, rula apod.). Zde je vhodné zmínit, že rozměry dlažby a obkladů v koupelnách se zvětšily a zároveň je populárnější obdélníková dlažba (před čtvercovou). Dnes již [...]

  Autor Nej Koupelny | Koupelny - trendy, inspirace | Říjen 27, 2009, 10.06
 2. [...] vždy dobré promyslet si předem koncept koupelny. Umyvadlo v koupelně musí ladit ke zvolenému obkladu koupelny. V kombinaci se skříňkou pod umyvadlo můžete docílit velice krásného vzhledu za málo [...]

  Autor Nej Koupelny | Umyvadla do koupelny | Únor 10, 2010, 11.19

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti koupelen, koupelnového designu a nábytku.Poslední články

Sprchové závěsy a zástěny
Sprchové závěsy a zástěny
Leden 28, 2014
Bambusové ručníky a osušky
Bambusové ručníky a osušky
Leden 15, 2014
Jak správně vybrat koupelnovou předložku?
Jak správně vybrat koupelnovou předložku?
Leden 9, 2014
Rubrika: Informace, Koupelny
Listely do koupelny - inspirace a tipy
Listely do koupelny - inspirace a tipy
Březen 18, 2013
Rubrika: Design
Moderní a designové koupelnové skříňky
Moderní a designové koupelnové skříňky
Březen 12, 2013

Rubriky

Doporučujeme


Nejčtenější články