// článek...

Fotogalerie

Nej Koupelny: Latest post

Velká koupelna v malém prostoru

Dnes Vám přinášíme důkaz, že i v relativně malém prostoru obyčejného řadového domku se dá vytvořit moderní, krásná a opticky velká koupelna. Požadavek majitelů bytu byla nová moderní koupelna, kde by se nacházel sprchový kout, vana, dvě umyvadla a záchod. Když vezmeme v úvahu plochu stávající koupelny, zdálo se to jako nemožný cíl. Avšak díky správnému využití prostoru a rozvržení jednotlivých prvků se vše požadované do nové koupelny podařilo umístiti.

Malý prostor – velká koupelna

mala-koupelna-moderni3Existuje pár základních pravidel, díky kterým lze docílit, že i malá koupelna vypadá prostornější. Malé prostory vždy zařizujte moderně. Pokud by jste se snažili vytvořit v malé koupelně rustikální vzhled, nemuselo by to dopadnout dobře. V malých prostorách se snažte využít velkoformátové dlaždice. Ty prostor opticky rozšíří, zvětší. Na stěny je vhodné také volit větší velikost dlaždic. Dobré je si dopředu promyslet základní barvu prostoru a od této barvy se pohybovat od světlejších do tmavějších barevných odstínů. Sprchový koutu je vhodné zvolit v bezrámové úpravě (opticky zůstane koupelna vzdušná). Pro ušetření místa se často volí varianta, kdy je vana a sprchový kout v jedné linii (za sebou viz. fotografie).

Aby bylo skutečně docíleno dojmu mnohem větší koupelny, nebyly umyvadla uloženy do skříněk, ale nad ně. Samotné skříňky pak také nedosedají až na podlahu, ale jsou usazeny na stěně. Také WC je umístěno (zavěšeno) na stěně koupelny. Velká zrcadlová plocha nakonec dodává prosotru dostatečnou vzdušnost.

mala-koupelna-moderni

U tato malých koupelen, jako je tato se vyvarujte umísťování jakýchkoliv zbytečných předmětu (obrázky, velké květiny, vázičky apod.). Tyto předměty zbytečně zaplní prostor a ten se stane přehlceným.

mala-koupelna-moderni2

Závěrem lze jen říci, že i v malém prostoru jde skutečně vykouzlit krásná a moderní koupelna. Pokud si nevíte rady, hledejte inspiraci na našich stránkách (popřípadě celém internetu).

Přidat článek mezi oblíbené:
  • Facebook
  • E-mail this story to a friend!
  • del.icio.us
  • Digg
  • Google
  • MySpace
  • LinkedIn

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Velká koupelna v malém prostoru”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti koupelen, koupelnového designu a nábytku.Poslední články

Sprchové závěsy a zástěny
Sprchové závěsy a zástěny
Leden 28, 2014
Bambusové ručníky a osušky
Bambusové ručníky a osušky
Leden 15, 2014
Jak správně vybrat koupelnovou předložku?
Jak správně vybrat koupelnovou předložku?
Leden 9, 2014
Rubrika: Informace, Koupelny
Listely do koupelny - inspirace a tipy
Listely do koupelny - inspirace a tipy
Březen 18, 2013
Rubrika: Design
Moderní a designové koupelnové skříňky
Moderní a designové koupelnové skříňky
Březen 12, 2013

Rubriky

Doporučujeme


Nejčtenější články