// článek...

Koupelny

Nej Koupelny: Latest post

Umyvadla do koupelny

Každou součástí koupelny je umyvadlo, které musí splňovat hned několik funkcí. Umyvadla do koupelny se v dnešní době nevyrábí jen z keramiky, ale čím dál častěji je možné se setkat s neobvyklími materiály jako jsou například skleněná umyvadla nebo dokonce dřevěná (umyvadla z masivu). Dnes se výrobci umyvade a van předhánějí a téměř každý měsíc se můžeme setkat na trhu s novinkami.

Už je dávno pryč doba, kdy bylo možné zakoupit jen pár druhů umyvadel a téměř vždy jen v bílé barvě. Dnes může designér (popřípadě Vy sami) vybírat ze stovek modelů a druhů. Na českém trhu naleznete zastoupení známých českých i světových firem.

Mezi klasiky stále patří keramická umyvadla

Jejich nespornou výhodou je široký výběr, ceny a jejich dostupnost. S keramickými umyvadly se setkáte v každém kamenném obchodě. Cenová hladina keramických umyvadel začíná již na pár set korunách. Vrchní cenovou hranici si raději nedovolíme komentovat. Designové umyvadlo od světoznámých designérů může vyjít i na několik desítek tisíc korun. Pro každodenní užívání však dostačuje umyvadlo okolo 1-2tisíc korun.

umyvadlo-do-koupelny

Skleněná umyvadla

S tímto druhem se již tak často nesetkáte, avšak díky tomu skleněná úmyvadla oplývají krásou a elegancí. Jako materiál je voleno tvrzené sklo o tloušťce většinou 1,5cm. Díky své síle je zaručena pevnost a nemusíte se bát, že Vám umyvadlo praskne, pokud Vám do něj spadne např. kartáček. V nabídce firem lze najít také kalená umyvadla (ty mohou mít však jen hranatý tvar). Skleněná umyvadla se často umísťují na dřevěnou desku (desku z masivu) popřípadě jako na obrázku v nerezové kombinaci. Skleněné umyvadlo pak vypadá velice elegantně. Menší nevýhodou tohoto materiálu je, že na skle jde hned vidět jakékoliv zašpinění.

sklenene-umyvadlo

Umyvadla z masivu

Za novinku se dají považovat umyvadla z masivu. Jedná se většinou o silnou desku z tvrdého dřeva ve které je vyfrézováno umyvadlo. Dřevo musí být následně chemicky ošetřeno, aby byla zařučena jeho stálost. Takovéto umyvadlo však vypadá velice elegantně a neobvykle. Tyto umyvadla se hodí především do reprezentativních koupelen (hotelové apartmány apod.). Jsou vhodné i pro každodenní používání, avšak zde je dobré upozornit, že musíte v tomto případě věnovat čištění umyvadla více času.

umyvadlo-z-masivu

Ať už si vybere jakýkoliv druh umyvadla do koupelny, je vždy dobré promyslet si předem koncept koupelny. Umyvadlo v koupelně musí ladit ke zvolenému obkladu koupelny. V kombinaci se skříňkou pod umyvadlo můžete docílit velice krásného vzhledu za málo peněz. Nebojte se experimentovat. Pro Vaší inspiraci naleznete v článku také pár fotografií.

Přidat článek mezi oblíbené:
  • Facebook
  • E-mail this story to a friend!
  • del.icio.us
  • Digg
  • Google
  • MySpace
  • LinkedIn

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Umyvadla do koupelny”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti koupelen, koupelnového designu a nábytku.Poslední články

Sprchové závěsy a zástěny
Sprchové závěsy a zástěny
Leden 28, 2014
Bambusové ručníky a osušky
Bambusové ručníky a osušky
Leden 15, 2014
Jak správně vybrat koupelnovou předložku?
Jak správně vybrat koupelnovou předložku?
Leden 9, 2014
Rubrika: Informace, Koupelny
Listely do koupelny - inspirace a tipy
Listely do koupelny - inspirace a tipy
Březen 18, 2013
Rubrika: Design
Moderní a designové koupelnové skříňky
Moderní a designové koupelnové skříňky
Březen 12, 2013

Rubriky

Doporučujeme


Nejčtenější články