// článek...

Koupelny

Nej Koupelny: Latest post

Sušáky na ručníky

Každý z nás tráví denně v koupelně mnoho času. Koupelna není jen místem pro ranní a večerní hygienu, ale také často plní účel „sušárny“ pro mokré ručníky a vyprané prádlo. Dnes bychom se rádi věnovali právě mokrým ručníkům a problému kam s nimi. Pro jejich sušení je nejvhodnější využít koupelnové sušáky, které jsou v posledních letech velice populární.

Řešení problému


Existuje hned několik možností, jak ručníku po koupeli usušit. Samozřejmě můžeme využít klasické radiátory, ale toto není zrovna vhodné řešení. Především klasické staré litinové radiátory nejsou vhodné pro sušení jakéhokoliv prádla. Pro svou velikost musí být litinové radiátory umístěny velice blízko stěny a díky tomu může docházet k zašpinění ručníků (popřípadě zdi).

susak-na-rucniky

Koupelnové sušáky

Jak již bylo řečeno výše, dnes jsou velice populární koupelnové sušáky (tzv. žebříky). Jedná se o topné těleso umístěné přímo v koupelně. Varianty těchto žebříků jsou rozmanité. Od malých po velké, od bílých po černé, od klasických materiálů až po nerez provedení. Takovýto sušák ručníků může být napojen na otopnou soustavu (podobně jako radiátor) nebo využívá pro ohřev elektrickou energii. Velkou výhodou těchto sušáků je minimální náročnost na prostor, možnost sušení ručníků a prádla, cenová dostupnost, jednoduchá montáž (u elektrických sušáků). Ceny jednotlivých modelů začínají už od 1000,-Kč (klasické bílé žebříky), až po několik tisíc korun. Často se také můžeme setkat s modely dražšími jak 15 000,- Kč. Avšak tyto modely se liší především materiálově a designově. Základní princip a funkce zůstává všude stejná.

Velikost sušáku by měla být volena podle velikosti samotné koupelny nebo podle počtu členů v rodině. U menších koupelen bohatě postačí základní malá provedení, která zároveň fungují jako topení v koupelně. U větších koupelen se můžeme setkat hned s několika žebříky naráz. Některé sušáky pak mohou nahrazovat zároveň nějakou část koupelnového nábytku.

luxusni-susak-na-rucniky

Ať už si vyberete jakýkoliv z dostupných modelů, vždy bude sušení mokrých ručníku na těchto sušácích pohodlnější a lepší, než u klasických radiátorů. V podstatě se dá říci, že každá nová nebo rekonstruovaná koupelna by měla být již vybavena některým druhem sušáku.

Přidat článek mezi oblíbené:
 • Facebook
 • E-mail this story to a friend!
 • del.icio.us
 • Digg
 • Google
 • MySpace
 • LinkedIn

Související články:

Diskuze:

2 komentářů pro článek “Sušáky na ručníky”

 1. Dobrý den. Koupelnu bez otopného žebříku bych si nedokázala představit. Máme bílý Koralux s kombinovaným vytápěním teplá voda/elektrika, tak mohu sušit ručníky i mimo topnou sezonu. Nepostradatelný pomocník, který tvoří design koupelny.

  Autor Pavla | Květen 31, 2012, 15.46
 2. Také máme v koupelně žebřík Koralux. Je napojený jen na teplou vodu, bez možnosti elektrického ohřevu, takže hřeje jen při zapnutém kotli. Nevím, jestli se dá ten elektrický ohřev dodatečně přidělat. Třeba někdo poradí.

  Autor Micka | Prosinec 17, 2013, 9.37

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti koupelen, koupelnového designu a nábytku.Poslední články

Sprchové závěsy a zástěny
Sprchové závěsy a zástěny
Leden 28, 2014
Bambusové ručníky a osušky
Bambusové ručníky a osušky
Leden 15, 2014
Jak správně vybrat koupelnovou předložku?
Jak správně vybrat koupelnovou předložku?
Leden 9, 2014
Rubrika: Informace, Koupelny
Listely do koupelny - inspirace a tipy
Listely do koupelny - inspirace a tipy
Březen 18, 2013
Rubrika: Design
Moderní a designové koupelnové skříňky
Moderní a designové koupelnové skříňky
Březen 12, 2013

Rubriky

Doporučujeme


Nejčtenější články