// článek...

Informace

Nej Koupelny: Latest post

Led osvětlení do koupelny

Romantika v koupelně není jen pouhý kýč – díky LED osvětlení Možná jste to zažili, možná jste to pouze viděli ve filmu. Oč se jedná? Intimní či dekorativní osvětlení ve Vaší koupelně. Kdo by si rád nezarelaxoval a neodpočinul po namáhavém dni, třeba při svitu svíčky, v teplé vodní lázni. A že zrovna žádnou svíčku nemáte po ruce?

Tuto poklidnou atmosféru lze snadno vytvořit díky LED osvětlení. Vhodnou alternativou pro koupelny jsou led pásky. Jedná se v podstatě o flexibilní pás takřka libovolné délky o šířce 10mm a tloušťce pouze 2-3mm. Ten je z jedné strany osazen led diodami (v počtu 30 nebo 60 na jeden metr) a na druhé straně je samolepící 3M páska pro snadné uchycení. Z důvodu vyšší vlhkosti v koupelně je vhodné použít také voděodolný pásek, kde diody jsou „zataveny“ do silikonu. Výběr barvy světla zůstává na vás – nejvhodnější je však využít tříbarevný LED pásek označovaný jako RGB.

koupelny-osvetleni-led

Originální Led osvětlení koupelny

Pomocí dálkového ovladače si můžete libovolně měnit barvy (červená, modrá, zelená, bílá – tyto barvy míchat mezi sebou) a také volit různé světelné režimy (blikání, zesilování, stmívání, stroboskop). Napájení je řešeno pomocí vestavěného či zásuvkového zdroje na 12V, takže instalaci zvládne každý jen trochu zdatný jedinec. Umístit lze led pásek kdekoli – do podhledů, podél okraje vany, okolo zrcadla.

led-svicky-romatika-v-koupelne

Intimní atmosféru je vhodné také doplnit pomocí LED svíček. Na trhu existují v různém barevném provedení světla – červená, modrá, teplá bílá. Díky vestavěné elektronice tyto umělé svíčky imitují blikání/mihotání plamene, takže jsou v šeru takřka k nepoznání od klasických svíček. Napájení je řešeno vyměnitelnými knoflíkovými bateriemi, která Vám vydrží několik desítek hodin. To vše bez rizika požáru či popálení.

Přidat článek mezi oblíbené:
  • Facebook
  • E-mail this story to a friend!
  • del.icio.us
  • Digg
  • Google
  • MySpace
  • LinkedIn

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Led osvětlení do koupelny”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti koupelen, koupelnového designu a nábytku.Poslední články

Sprchové závěsy a zástěny
Sprchové závěsy a zástěny
Leden 28, 2014
Bambusové ručníky a osušky
Bambusové ručníky a osušky
Leden 15, 2014
Jak správně vybrat koupelnovou předložku?
Jak správně vybrat koupelnovou předložku?
Leden 9, 2014
Rubrika: Informace, Koupelny
Listely do koupelny - inspirace a tipy
Listely do koupelny - inspirace a tipy
Březen 18, 2013
Rubrika: Design
Moderní a designové koupelnové skříňky
Moderní a designové koupelnové skříňky
Březen 12, 2013

Rubriky

Doporučujeme


Nejčtenější články