// článek...

Fotogalerie

Nej Koupelny: Latest post

Koupelny - trendy, inspirace

Koupelnám je čím dál více věnovaná pozornost jak samotných uživatelů, tak zároveň designérů. Trendy v koupelnách se mění. Posledním trendem v nových nebo rekonstruovaných koupelnách je minimalismus. A jak si samotný minimalismus v koupelně představit?

Díky využití jednoduchých prostředků a odstraněním všeho nepodstatného se docílí maximálního účinku a užitnosti. Každý z nás několikrát denně koupelnu navštíví. Většina lidí však v koupelně netráví příliš mnoho času (jen potřebnou dobu). A právě proto se minimalismus do koupelen protlačil ve větší míře, než například do obývacích pokojů nebo ložnic.

Koupelnové trendy dneška

Abychom předešli nedorozumění, je nutné si vysvětlit, že minimalismus se netýká prostoru jako takového, ale především koupelnového nábytku a doplňků do koupelen. Jak již bylo výše řečeno, minimalismus přinesl do koupelnového nábytku rovné a jednoduché tvary s důrazem na funkčnost. Avšak nemusíte se bát, že by takovýto nábytek byl „nudný“ a neatraktivní. Právě naopak. Pokud je koupelnový nábytek vyroben z kvalitních materiálů a jeho povrchová úprava je kvalitní, vypadá takovýto nábytek elegantně. Nutné je zde zmínit také to, že již delší dobu nejsou populární „koupelnové stěny“. Koupelna musí být vzdušná a proto se dnes více využívá tzv. solitérní nábytek (samostatně stojící nábytek).

koupelny-nabytek-2

Posledními trendy v koupelnách je využití především přírodních materiálů. Voda je přírodní živel a kazit dojem „umělou hmotou“ není vhodné řešení. Velice populární je dnes dřevo ve všech jeho podobách. Dále samozřejmě sklo (také ve všech jeho podobách), keramická nebo kamenná dlažba, popřípadě využití přírodních kamenů (žula, rula apod.). Zde je vhodné zmínit, že rozměry dlažby a obkladů v koupelnách se zvětšily a zároveň je populárnější obdélníková dlažba (před čtvercovou). Dnes již není problém zakoupit dlažbu o rozměrech 30×80cm. Do některých koupelen se také navrací tzv. luxfery, čímž je docíleno většího přístupu denního světla.

Využití prostoru

Do větších koupelen je vhodné umístit jak vanu tak zároveň sprchový kout. Sprchu oceníte především ráno nebo přes den, zatímco ve vaně budete relaxovat a odpočívat. Pokud Vám to dovoluje rozměr Vaší koupelny, je vhodné umístit do koupelny odkládací stolek v blízkosti sprchy (vany). Neměli by jste zapomenout také na odkládací prostor pro uložení prostředků denní potřeby. V neposlední řadě se do našich koupelen dostává čím dál více populární bidet.

koupelny-nabytek-1

Ať už se rozhodnete jakkoliv a pro jakoukoliv koupelnu, vždy pamatujte na jednoduchost materiálů a čisté linie. Vyhněte se zbytečným tvarům, záhybům a nerovnostem povrchu. Toto především ocení každý z nás při domácím úklidů. V neposlední řadě má koupelna vždy vzbuzovat dojem čistoty a vzdušnosti. A toho lze docílit právě využitím minimalistického koupelnového nábytku.

Přidat článek mezi oblíbené:
  • Facebook
  • E-mail this story to a friend!
  • del.icio.us
  • Digg
  • Google
  • MySpace
  • LinkedIn

Související články:

Diskuze:

1 komentář pro článek “Koupelny - trendy, inspirace”

  1. Koupelny velké jako obývací pokoj, to je paráda. Ale co vejde do té naší malé 2,5×3m ? Nestěžuji si, mám tam topení v podlaze a velký topný žebřík Koralux a to mě pro pohodu v koupelně úplně stačí.

    Autor Micka | Září 9, 2013, 14.58

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti koupelen, koupelnového designu a nábytku.Poslední články

Sprchové závěsy a zástěny
Sprchové závěsy a zástěny
Leden 28, 2014
Bambusové ručníky a osušky
Bambusové ručníky a osušky
Leden 15, 2014
Jak správně vybrat koupelnovou předložku?
Jak správně vybrat koupelnovou předložku?
Leden 9, 2014
Rubrika: Informace, Koupelny
Listely do koupelny - inspirace a tipy
Listely do koupelny - inspirace a tipy
Březen 18, 2013
Rubrika: Design
Moderní a designové koupelnové skříňky
Moderní a designové koupelnové skříňky
Březen 12, 2013

Rubriky

Doporučujeme


Nejčtenější články