// článek...

Informace

Nej Koupelny: Latest post

Jak správně vybrat koupelnovou předložku?

Součástí téměř každé koupelny je také koupelnová předložka. Její hlavní funkcí je ochrana osoby před uklouznutím. Této funkce se docílí u koupelnové předložky především pogumovanou spodní části podložky. Ta po umístění na dlažbu pevně drží a koupelnová předložka se nehne ani o kousek. Díky tomu se nemusíte obávat uklouznutí při vylézání z vany nebo sprchového koutu.

Jaký materiál pro předložku zvolit?

Nejčastějším a nejlevnějším materiálem používaným při výrobě předložek je bavlna. Mezi hlavní klady bavlněných předložek patří jejich přirozená savost, hebkost a příjemný pocit při doteku. Nevýhodou může být tvarová nestálost (dlouhodobým užíváním předložka postupně mění tvar). Další přírodní materiály mohou být hedvábí nebo vlna. Všechny jmenované materiály se dnes běžně kombinují se syntetickými vlákny, které zamezují právě změně tvaru. Navíc jsou dnes využívány speciální techniky “předení”, které zamezují línání koupelnové předložky.

Dražší variantou materiálu jsou tzv. dutá polyamidová vlákna. Jedná se o syntetický materiál, který je dnes hojně využíván. Hlavní výhodou tohoto materiálu je schopnost vrátit se do původního stavu po zátěží (vylézání ze sprchy apod.). Podobnou funkci mají také polyakrylové vlákna, která jsou však pružnější a jemnější.

Dalším syntetickým materiálem je tzv. polyakrylová mikropříze, která je brána jako nejluxusnější materiál. Její hlavní výhodou je výborná savost, hebkost, hedvábný vzhled a snadná údržba. Cena koupelnové podložky z tohoto materiálu je přibližně 2 krát vyšší než předložky z bavlny.

Koupelnové předložky - tipy a rady

Design koupelnové předložky je na výběru každého z nás

Samotný materiál často nerozhoduje při výběru předložky jako samotný design. Předložku je nutné vybírat dle stylu samotné koupelny. Koupelnová předložka by měla být především kontrastní k barvě koupelny. Většina koupelen nemá přirozené světlo, ale umělé pocházející ze zářivek či led světel. Proto je vhodné volit kontrastní barvu předložky, aby byla snadno identifikovatelná na podlaze koupelny. Na světlou dlažbu je vhodné umístit barevnou podložku a naopak.

Vybírat můžete z univerzálních předložek, které jsou vhodné pro bytové koupelny apod. Existují však stovky motivů, které jsou vhodné do různých stylů koupelen. Velmi populární jsou přírodní motivy, pastelové barvy nebo moderní (pravidelné) vzory. Avšak pro rodiny s dětmi může skvěle vyhovovat koupelnová předložka s motivem zvířat apod. Děti tak snadněji naučíte stát na předložce.

Všechny zmiňované designou pak můžete vybírat v jednotlivých tvarových variantách. Nejčastěji se u koupelnové předložky setkáte se tvarem oválu, obdélníku, půlkruh nebo kruh. Dále můžete narazit na nejrůznější nepravidelné tvary apod. Koupelnovou předložku se snažte vybírat pečlive, protože podtrhuje celkový vzhled koupelny.

Přidat článek mezi oblíbené:
  • Facebook
  • E-mail this story to a friend!
  • del.icio.us
  • Digg
  • Google
  • MySpace
  • LinkedIn

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Jak správně vybrat koupelnovou předložku?”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti koupelen, koupelnového designu a nábytku.Poslední články

Sprchové závěsy a zástěny
Sprchové závěsy a zástěny
Leden 28, 2014
Bambusové ručníky a osušky
Bambusové ručníky a osušky
Leden 15, 2014
Jak správně vybrat koupelnovou předložku?
Jak správně vybrat koupelnovou předložku?
Leden 9, 2014
Rubrika: Informace, Koupelny
Listely do koupelny - inspirace a tipy
Listely do koupelny - inspirace a tipy
Březen 18, 2013
Rubrika: Design
Moderní a designové koupelnové skříňky
Moderní a designové koupelnové skříňky
Březen 12, 2013

Rubriky

Doporučujeme


Nejčtenější články